Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera

I Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

Nasze Stowarzyszenie wzięło udział w I Poznańskim Dniu Organizacji Pozarządowych. Impreza odbyła się 19 września 2009 na Placu Wolności.  Została zorganizowana w Poznaniu po raz pierwszy, przez Oddział Koordynacji Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi  Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Celem imprezy było przybliżenie oraz zwrócenie uwagi mieszkańców Poznania na działalność organizacji pozarządowych oraz ukazanie współpracy Miasta Poznania z podmiotami III sektora.

Przy stoisku obecni byli: Jan Ławniczak, Maria Stuligrosz, Beata Wiśniewska, Ewa i Marta Durczak oraz Beata Dubik i Paulina Szulc. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zarówno w przygotowaniach jak i w trakcie imprezy.

W Poznańskim Dnu Organizacji Pozarządowych wzięły udział łącznie 62 organizacje pozarządowe, do których nieodpłatnej dyspozycji były przygotowane stoiska. Odbyły się występy artystyczne na scenie. Wystąpiły gwiazdy zaprzyjaźnione z organizacjami m. In. Ewa Nawrot, zespół Babilon, Andrzej Lajborek, Lena Romul z zespołem. Zaprezentowały się także organizacje pozarządowe prowadzące działalność artystyczną. Zobaczyć można było pokazy zespołów tanecznych i wokalnych oraz scenki teatralno-muzyczne. Wyjątkowo ciekawe były pokazy umiejętności psów pracujących i prezentacja kotów do adopcji. Wiele atrakcji miało miejsce na wolnej przestrzeni Placu Wolności – m. In. Pokaz mini tenisa, mecz BOCCI, gry planszowe, pokazy walk rycerskich, mimowanie i clown.

Cała impreza była prowadzona przez zaprzyjaźnione z poznańskim środowiskiem organizacji pozarządowych dziennikarki – Paulina Brygman i Katarzyna Andraszyk.

Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych został połączony z Europejskim Dniem bez Samochodu – na Placu Wolności także szereg atrakcji związanych z promocją jazdy na rowerach.