Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera

Niezwykła adopcja

Zola w trakcie zabawy

Doktor Catherine Melver, lekarz-genetyk ze Szpitala Dziecięcego w Akron oraz była prezydent Stowarzyszenia Zespołu Turnera w Stanach Zjednoczonych, sama będąc Turnerką wraz z mężem adoptowali  Zoe, dziewczynkę z Chin również z zespołem Turnera.

Doktor Melver została zdiagnozowana z zespłem Turnera w wieku 7 lat. Wybierając swoją karierę zawodową zdecydowała się zostać lekarzem – genetykiem. Zaangażowała się również w Stowarzyszenie Zespołu Turnera w Stanach Zjednoczonych, została jego prezydentem. Takie połączenie sprawiło, że stała się krajowym specjalistą w sprawach zespołu Turnera.

W 2008 roku zdecydowała się założyć rodzinę a wraz z tym wyborem Państwo Catherine i Kevin Melver postanowili, że chcą powiększyć rodzinę poprzez adopcję. W 2010 roku otrzymali zgodę aby mogli zostać rodzicami zastepczymi , planując adopcję dziecka.

Historia adopcji Zoe zaczęła się od emaila od rodziców  zastępczych z Chin, którzy szukając informacji o zespole Turnera wysłali do Stowarzyszenia w Stanach Zjednoczonych. Państwo Melver zdecydowali się przejąć opiekę nad Zoe i zostać jej rodzicami. Po wypełnieniu wszystkich formalności, co trwało dłuższy czas, Zoe trafiła do Państwa Melver. Nowi rodzice polecieli po dziewczynkę do Chin w listopadzie ubiegłego roku.

Państwo Melver mówią, że Zoe ma się bardzo dobrze, jest wesołym dzieckiem, które lubi chodzić do przedszkola oraz grać na instrumentach  muzycznych. Zoe wraz z rodzicami przyjechała na coroczną kofernencję poświęconą zespołowi Turnera, na której spotykają się rodzice dziewczynek z zespołem Turnera, dziewczyny i kobiety z ZT oraz specjaliści w tej dziedzinie.

Źródło: www.ohio.com - 16 lipca 2013