Wielkopolskie Stowarzyszenie Wsparcia w Zespole Turnera

Bazy informacji biomedycznej

Bazy informacji biomedycznej

Medline/Pub Med: www.pubmed.gov

największa na świecie baza czasopiśmiennictwa biomedycznego. Prowadzona przez Narodową Bibliotekę Medyczną (NLH) wchodzącą w skład Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) USA, zawiera około 11 milionów pozycji piśmiennictwa (w większości z streszczeniami) z 4,5 tys. czasopism pochodzących z ponad 70 państw. Posiada także linki do innych stron internetowych.

 Portal "Medycyny Praktycznej": www.mp.pl

wraz z wyszukiwarką "Hipokrates" (www.hipokrates.mp.pl)

zapewnia lekarzom, farmaceutom, studentom uczelni medycznych i innym osobom związanym z ochroną zdrowia dostęp do ogromnego zasobu profesjonalnej informacji w języku polskim i w innych językach. Zawiera linki do wielu krajowych i zagranicznych podmiotów czynnych w ochronie zdrowia oraz do baz czasopiśmiennictwa biomedycznego.

Kardiologia: www.kardiologia.pl

specjalistyczny serwis przeznaczony dla lekarzy, farmaceutów i studentów uczelni medycznych.

Esculap: www.esculap.pl

portal oferujący wielodyscyplinarną, specjalistyczną informację dla podmiotów czynnych w ochronie zdrowia. Zawiera także linki do innych stron internetowych.

 Termedia: www.termedia.pl

serwis wydawnictwa Termedia wydającego ponad 20 profesjonalnych periodyków medycznych (m.in. Przegląd Menopauzalny i Ginekologia Praktyczna). Po zalogowaniu użytkownik uzyskuje dostęp do archiwum, gdzie może bezpłatnie korzystać ze wszystkich opublikowanych artykułów.

tacyjakja.pl

TacyJakJa.pl jest medycznym portalem społecznościowym prowadzonym przez lekarzy dla osób z chorobami przewlekłymi.  W dziale „Niedobór Wzrostu” na pytania odpowiada prof. dr hab. med. Andrzej Wiśniewski, pediatra-endokrynolog, specjalista od patofizjologii wzrastania. Po anonimowym i bezpłatnym zalogowaniu dostępne są również elektroniczne siatki centylowe: wzrostowe i wagowo-wzrostowe.

 

 eMedicine: www.emedicine.com

anglojęzyczny portal dla lekarzy i studentów medycyny. Publikuje artykuły poglądowe dotyczące poszczególnych jednostek chorobowych. Ogromna baza wyczerpujących i aktualnych informacji. Umożliwią również udział w programach edukacyjnych CME (rozwiązywanie interaktywnych testów).

 Public Library of Science: www.plos.org

PloS to organizacja nonprofit, której celem jest bezpłatne upublicznianie danych medycznych. W serwisie wiele ciekawych artykułów z pogranicza medycyny i biologii.

 Health On the Net Foundation: www.hon.ch/home.html

HON - "Fundacja Zdrowie w Sieci" - Organizacja non profit określająca kryteria wiarygodności internetowych serwisów informacyjnych poświęconych medycynie i zdrowiu. Podmiotom zgłaszającym akces do organizacji i respektującym te kryteria przyznaje prawo posługiwania się specjalnym znakiem, tzw. HONcode. Na stronie głównej m.in. wyszukiwarka informacji medycznej - ze wskazaniem podmiotów przestrzegających zasad HON.

 American Society for Reproductive Medicine: www.asrm.org

internetowy serwis informacyjny Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Rozrodu adresowany do 4 grup odbiorców: ogółu zainteresowanych, pacjentów, profesjonalistów oraz mediów. Koncentruje uwagę na problemach medycznych, etycznych i prawnych rozrodu.